Schedule

Saturday 24 September 2016

Schedule Time is IST +5:30

15:10 NRL — Melbourne Storm vs Canberra Raiders Premier Sports
15:30 Soccer  —  Liverpool U18 Vs Everton U18 LFC TV
15:30 Soccer  —  Manchester United U18 Vs Stoke City U18 MUTV
16:05 Moto GP — Grand Prix Aragon, Spain BT Sport 2
16:15 Soccer  —  Wrexham FC Vs Chester FC BT Sport 1, Channel 4
16:30 Soccer  —  Heidenheim Vs 1. FC Kaiserslautern Channel 14
16:30 Soccer  —  Karlsruher SC Vs Erzgebirge Aue Channel 15
16:30 Soccer  —  Eibar Vs Real Sociedad Sky Sports 3, Channel 25, BeIN Sport 3, Sport TV2, Sportklub 4
16:30 Soccer  —  Olimpik Donetsk Vs Dynamo Kyiv Sportklub 6
16:30 European Tour — Porsche European Open Sky Sports 4
17:00 Soccer  —  Manchester United Vs Leicester City Sky Sports 1, Channel 1, BeIN Sport 11, Sportklub 1, Sport TV3, Ziggo Sport Select
17:05 Soccer  —  Shanghai SIPG Vs Guangzhou Evergrande Sky Sports 5, Channel 2, Sportklub 5
17:30 Soccer  —  Korabi Peshkopi vs Vllaznia SuperSport 4
17:30 Horse Racing — At The Races At The Races
17:30 Racing Events — World Series by Renault – 2.0 Series BT Sport 3
18:00 DTM — DTM Hungaroring BT Sport ESPN
18:00 Horse Racing — Racing UK Racing UK
18:15 Rugby Top 14 — Castres Olympique vs Racing Metro Canal+ Sport France
18:30 NCAA College Football — ESPN College Gameday! BT Sport ESPN
18:30 Soccer  —  Valenciennes Vs Lens Channel 9
19:00 Soccer  —  FC Augsburg Vs SV Darmstadt Channel 37
19:00 Soccer  —  Borussia Monchengladbach Vs FC Ingolstadt Channel 15
19:00 Soccer  —  Eintracht Frankfurt Vs Hertha Berlin Channel 14
19:00 Soccer  —  Hamburger SV Vs Bayern Munchen SuperSport 1, Channel 13, Sport TV5
19:00 Soccer  —  Mainz Vs Bayer Leverkusen SuperSport 2, Channel 16, BeIN Sport 4
19:00 Soccer  —  Kozakken Boys vs HHC Hardenberg Channel 17
19:00 Soccer  —  Sarpsborg Vs Viking Channel 49
19:30 Soccer  —  KF Laci Vs Kukesi SuperSport 3
19:30 Soccer  —  St. Poelten Vs Rapid Vienna Channel 46
19:30 Soccer  —  Sheffield Wednesday Vs Nottingham Forest FC Channel 19
19:30 Soccer  —  Bournemouth Vs Everton FC BeIN Sport 10, Channel 35
19:30 Soccer  —  Liverpool Vs Hull City  Channel 50, BeIN Sport 11
19:30 Soccer  —  Middlesbrough Vs Tottenham Hotspur BeIN Sport 9, Channel 32
19:30 Soccer  —  Stoke City Vs West Bromwich Albion BeIN Sport 7, Channel 30
19:30 Soccer  —  Sunderland Vs Crystal Palace BeIN Sport 8, Channel 33
19:30 Soccer  —  Swansea City Vs Manchester City BeIN Sport 2, Channel 5, Sport TV3, TSN1
19:30 Soccer  —  CSKA Moscow Vs Krasnodar Sportklub 3, Channel 27
19:30 Soccer  —  Celtic Vs Kilmarnock Channel 29
19:30 Soccer  —  Jonkopings Vs Kalmar Channel 45
19:30 Rugby Pro12 League — Munster vs Edinburgh Rugby Sky Sports 3
19:30 PGA Tour — TOUR Championship Sky Sports 4
19:30 Handball Champions League — HC Meshkov Brest vs KS Vive Targi Kielce Arena Sport 2
19:30 Aviva Premiership Rugby — Northampton Saints vs Wasps Rugby BT Sport 3
19:30 Rugby Pro12 League — Munster vs Edinburgh Rugby Sky Sports 3
19:30 Swedish Hockey League — Djurgarden vs Malmo Redhawks Channel 43
19:30 Finnish Liiga Ice Hockey — llves vs KalPa Kuopio Channe 44
19:30 Swedish Hockey League — Karlskrona vs Leksands IF Channel 47
19:40 NASCAR — NASCAR Camping World Truck Series Qualifying Fox Sports 1
19:45 Soccer  —  Sporting Gijon Vs FC Barcelona BeIN Sport 3, Channel 10, Sport TV2, Sportklub 1, Ziggo Sport Select
20:00 Soccer  —  FC Kobenhavn vs Aarhus GF Channel 39
20:30 Soccer  —  Flamurtari Vs Teuta SuperSport 4
20:30 Soccer  —  KF Skenderbeu Vs Luftetari Gjirokaster SuperSport 3
20:30 Soccer  —  Inter Zapresic Vs Slaven Belupo Arena Sport 3, Channel 34
20:30 Soccer  —  Lorient Vs Olympique Lyon Arena Sport 1, Channel 8
20:30 Soccer  —  Feirense Vs Nacional Sport TV1, Channel 10
21:00 Handball Champions League — Metalurg Skopje vs Elverum Handball Channel 14
21:00 Handball Champions League — SG Flensburg Handewitt vs MKB Veszprem KC Channel 19
21:30 Soccer  —  Neftochimic Burgas Vs Lokomotiv Plovdiv Channel 13
21:30 Soccer  —  Palermo Vs Juventus Arena Sport 5, Channel 11, BeIN Sport 4, eir Sport 1, Sport TV5, SuperSport 1
21:30 Soccer  —  Molde Vs Rosenborg Channel 49
21:30 Soccer  —  Valladolid Vs Huesca BeIN Sport 8
21:30 NCAA College Football — Georgia vs Ole Miss BT Sport ESPN
21:30 NCAA College Football — Colorado State vs Minnesota Channel 28
21:30 NCAA College Football  —  Florida State vs South Florida Channel 29
21:30 NCAA College Football  —  Iowa vs Rutgers Channel 30
21:30 NCAA College Football  —  Wisconsin vs Michigan State Channel 32
21:30 NCAA College Football  —  Kent State vs Alabama Channel 33
21:30 NCAA College Football  —  Nevada vs Purdue Channel 36
22:00 Swedish Hockey League — Frolunda vs Brynas Channel 37
22:00 Swedish Hockey League — Vaxjo Lakers HC vs HV 71 Channel 47
22:00 Swedish Hockey League — Orebro IK vs Rogle BK Channel 48
22:00 Soccer  —  Aston Villa Vs Newcastle United Sky Sports 1, Channel 1, Sportklub 3
22:00 Soccer  —  Arsenal Vs Chelsea BT Sport 1, Channel 4, Chelsea TV, Sport TV3, Sportklub 1, SuperSport 2, TSN1, Ziggo Sport Select
22:00 Soccer  —  Werder Bremen Vs VFL Wolfsburg BT Sport 3, Channel 23, SuperSport 5
22:00 Soccer  —  Den Haag Vs Heerenveen Channel 16
22:00 Soccer  —  Groningen Vs Heracles Channel 18
22:00 Soccer  —  Athletic Bilbao Vs Sevilla FC Sky Sports 2, Channel 3, BeIN Sport 3, Sportklub 2, Sport TV2, Ziggo Sport Voetbal
22:00 Handball Champions League — HC Celje Pivovarna Lasko vs PPD Zagreb Arena Sport 5
22:15 Speedway — FIM Speedway Grand Prix BT Sport 2
22:15 Soccer  —  CR Belouizdad vs USM Alger BeIN Sport 10
22:30 Soccer  —  Hajduk Split Vs Cibalia Arena Sport 3, Channel 43
22:30 Soccer  —  FK Rad Vs Cukaricki Arena Sport 1, Channel 26
22:30 NASCAR — NASCAR Camping World Truck Series Race Fox Sports 1
22:30 NCAA College Football — Syracuse vs Connecticut Channel 35
22:45 Soccer  —  Chaves Vs Benfica Lisbon Sport TV1, Channel 20, Sportklub 4
23:00 Darts — PDC Championship League Darts Channel 42
23:15 Soccer  —  Ajax Vs Zwolle Channel 17
23:30 Soccer  —  Bastia Vs Guingamp BeIN Sport 7, Channel 41
23:30 Soccer  —  Dijon Vs Rennes BeIN Sport 8, Channel 15
23:30 Soccer  —  AS Monaco Vs Angers Arena Sport 5, Channel 45, eir Sport 1, Sport TV5
23:30 Soccer  —  Montpellier Vs FC Metz BeIN Sport 9, Channel 27
23:45 Soccer  —  Dunav Ruse Vs Botev Plovdiv Channel 13

Sunday 25 September 2016

Schedule Time is IST +5:30

00:00 Boxing — SkySports Fight Night Sky Sports 1
00:15 Rugby Top 14 — Toulouse vs Stade Francais Canal+ Sport France, Sky Sports 3
00:15 Soccer  —  AZ Alkmaar Vs Go Ahead Eagles Channel 16
00:15 Soccer  —  Excelsior Vs PSV Eindhoven Sportklub 2, Channel 18, SuperSport 4
00:15 Soccer  —  Napoli Vs Chievo BT Sport 3, Arena Sport 3, BeIN Sport 12, BeIN Sport 4, Sport TV3, SuperSport 2
00:15 Soccer  —  Las Palmas Vs Real Madrid Sky Sports 5, Channel 10, BeIN Sport 3, Sportklub 1, SuperSport 3, Ziggo Sport Select
00:30 Soccer  —  Palmeiras Vs Coritiba Arena Sport 1, Channel 21, BeIN Sport 5
01:00 Soccer  —  Sporting Braga Vs Setubal Sportklub 3, Channel 20, Sport TV1
01:00 NCAA College Football — Florida vs Tennessee BT Sport ESPN
01:00 NCAA College Football — Pittsburgh vs North Carolina Channel 28
01:00 NCAA College Football — Duke vs Notre Dame Channel 29
01:00 NCAA College Football — BYU vs West Virginia Channel 30
01:00 NCAA College Football — Wake Forest vs Indiana Channel 32
01:00 NCAA College Football — Miami Ohio vs Cincinnati Channel 36
01:30 Boxing — Marco Huck vs. Ovill McKenzie BoxNation
01:30 Canadian Football League — Winnipeg vs Calgary TSN1
01:35 MLB — Texas Rangers vs Oakland Athletics Channel 40
01:37 MLB — New York Yankees vs Toronto Blue Jays Channel 50
02:00 NCAA College Football — Vanderbilt vs Western Kentucky Channel 35
02:00 Horse Racing — Stateside US Horse Racing At The Races
02:30 Soccer  —  Toronto FC Vs Philadelphia Union Channel 2, TSN2
03:00 Soccer  —  Sport Recife Vs Santos Channel 21, Arena Sport 3, Sport TV2
04:30 Soccer  —  Vancouver Whitecaps Vs Colorado Rapids Channel 39, TSN1
04:30 Soccer  —  New York Red Bulls Vs Montreal Impact Channel 2, Sky Sports 3
05:30 Soccer  —  America Mineiro Vs Botafogo Channel 21
05:30 Soccer  —  Tigres Vs Cruz Azul Channel 38
05:30 UFC/Fighting — UFC Fight Night 95: Preliminaries BT Sport 2
05:30 NCAA College Football — Stanford vs UCLA BT Sport ESPN
07:00 Canadian Football League — Hamilton vs Saskatchewan BT Sport 3
07:30 UFC/Fighting — UFC Fight Night 95: Cyborg vs. Lansberg BT Sport 2
07:30 Soccer  —  Club America Mexico Vs Pumas UNAM Channel 38
08:30 WTA Tour — WTA Tokyo BT Sport 1
12:10 Moto GP — Grand Prix Aragon, Spain BT Sport 2
14:00 Racing Events — World Series by Renault – 2.0 Series BT Sport 3
14:30 Moto GP — Grand Prix Aragon, Spain BT Sport 2

Comments are closed.